2012 m. rugpjūčio 19 d., sekmadienis

Mary Higgins Clark „Šauksmas naktyje“

Aprašoma knyga: puslapių skaičius - 296, leidykla - „Alma littera“, originalus pavadinimas - A cry in the night, išleista 2012 m.

Anotacija: Niujorko meno galerijoje dirbanti vieniša dviejų vaikų mama Dženė Makpartland negali atsidžiaugti sutikusi savo svajonių vyrą. Didingų peizažų tapytojas Erikas Kriugeris, jau pasiekęs milžiniškos sėkmės, yra gražus, jautrus ir... labai ją įsimylėjęs. Pora netrukus susituokia, ir Dženė svajoja apie jaukius namus, kuriuos sukurs Eriko sodyboje Minesotos platybėse.
Tačiau po vestuvių Erikas staiga ima elgtis keistai – sudaro kliūtis, kad žmona negalėtų bendrauti su kitais žmonėmis, verčia rengtis motinos drabužiais... Dženė pastebi, kad jo vengia ir visi aplinkiniai...
Vienišos dienos ir baimės kupinos naktys visiškai išsekina Dženę. Netrukus moterį įsuka sukrečiančių įvykių karuselė ir užgriūna šiurpios paslaptys iš Eriko praeities. Jos ima kelti grėsmę jos ir vaikų gyvybei.
Ar moteriai ir jos dukrelėms pavyks ištrūkti iš košmariškų spąstų, kuriuos Erikas joms paspendė dideliame name vidury laukų?

Mano nuomonė: Tai jau antroji mano perskaityta Mary Higgins Clark knyga, taigi jau galiu susidaryti tvirtesnę nuomonę apie autorės kūrinius. Kokie jie? Įtempto siužeto, įtraukiantys, su išlaikyta iki pat pabaigos intriga, turintys detektyvo elementų, lengvai skaitomi.

„Šauksmas naktyje“ - ne išimtis. Suskaičiau per kelias dienas, vienu prisėdimu įveikdama pusę knygos. Siužetas kaip iš siaubo filmo - iš pradžių visiška idilė, romantika, begalinė meilė ir staiga viskas pradeda po truputį keistis, atsiranda keisti reikalavimai, nesveikas pedantiškumas, tada veiksmas įgauna pagreitį ir tik spėk sekti užuominas ir spėlioti, tai kam vis dėlto čia susisukę šarikai. Artėjant prie pabaigos autorė dar sugeba suregzti  pinkles, tarsi bandydama suklaidinti skaitytoją (ech, naivuolė aš, patikėjau!). Įspūdžius labai sustiprina veiksmo vieta - atokus dvaras, tušti kambariai, keletą dešimtmečių nesikeičianti aplinka.

Personažai atskleisti pakankamai neblogai, kaip tokio žanro kūrinyje. Tobulai pavaizduota psichopatinė asmenybė (knygos gale, padėkoje, yra paminėta, kad be profesionalaus psichiatro konsultacijos neapsieita). Bet tai tik pakelia mano nuomonę apie autorę, konsultuotis su specialistais norint sukurti įtaigų veikėją yra tikrai profesionalu. Šalutiniai personažai tikroviški, ne per daug idealizuoti, tik pagrindinė veikėja šiek tiek nervino.

Apskritai, šis kūrinys man patiko, tikrai sudomino, įtraukė iki pat pabaigos. Toks lengvas, poros dienų romanas, per daug neįpareigojantis, leidžiantis pasijusti tartum kine. 9/10.

Nuoširdžiai, Rita :)

0 komentarai:

Rašyti komentarą