2015 m. kovo 1 d., sekmadienis

Stieg Larsson "Mergina su drakono tatuiruote"

Aprašoma knyga: puslapių skaičius - 575, leidykla - "Obuolys", išleista 2010 m., originalus pavadinimas - Män som hatar kvinnor

Anotacija: Harieta Vanger dingo kaip į vandenį prieš 40 metų. Vangerių giminės patriarchas Henrikas ligi šiol įsitikinęs, kad Harietą nužudė kas nors iš jų giminės – tą lemtingą dieną visi buvo susirinkę įspūdingame Vangerių šeimos vasarnamyje atokioje saloje. Jausdamas kasdien artėjantį gyvenimo saulėlydį, Henrikas Vangeris nusprendžia darsyk pabandyti įminti kankinančą mįslę. Tyrimui atlikti pasamdomas žurnalistas, reputaciją praradęs Millennium darbuotojas Mikaelis Bliumkvistas bei Lisbeta Salander, smarki ir nepritampanti prie visuomenės ypačrotinga kompiuterių įsilaužėlė. Šioje knygoje rasite visko: žmogžudystę, šeimos sagą, meilės istoriją, finansinę intrigą, trilerio įtampą… Aišku tik viena: geriau nestoti skersai kelio merginai su drakono tatuiruote...

Mano nuomonė: Šiek tiek pavėlavusi šoku į garsiosios trilogijos (nežinau, ar jau tai galima vadinti keturių dalių saga?) traukinį. Pamenu, kai buvo šių knygų bumas, bet aš kažkaip atsilaikiau, tuomet pinigų neturėjau nusipirkti, o ir bibliotekoje nepasitaikydavo. Užtat pagaliau užtikusi laisvą egzempliorių bibliotekoje, nusprendžiau pabandyti :)

Sunkiai sekėsi įsivažiuoti pradžioje, daug detalių tiek apie Mikaelį, tiek apie Lisbetą, bet vėliau supranti, kad tos detalės tikrai buvo svarbios. Smulkmeniškas nagrinėjamos bylos tyrimų aprašymas pradžioje taipogi šiek tiek nervino, bet vėliau prisitaikiau ir sugebėjau įsitraukti. 

Man pats įdomumas prasidėjo susikirtus Mikaelio ir Lisbetos keliams ir pradėjus bendradarbiauti. Žavėjo dviejų talentingų ir tokių skirtingų žmonių pastangos savais metodais surasti naujų įkalčių. Patiko, kaip autorius atskleidžia savo sukurtus personažus, iš lėto, vis įterpdamas vieną kitą jų gyvenimo įvykį, iš kurio galima suprasti, kodėl veikėjas taip elgiasi. 

Patiko autoriaus sprendimas sprendžiant vieną nusikaltimą, įterpti ir kitą, kuris dalį laiko tikrai klaidino ir privertė pasimesti. Labai gerai išlaikyta intriga, tikrai buvo įdomu skaityti iki pat paskutinių puslapių. Kad ir sunki pradžia buvo, bet pati istorija man labai patiko, geras detektyvas. Sudomino perskaityti ir kitas dalis. Rekomenduoju, kas dar neskaitė :) 10/10.

Taip pat skaitykite kolegės Paulinos atsiliepimą.

Ekranizacijos: Fone skamba: 

Nuoširdžiai, Rita :)

0 komentarai:

Rašyti komentarą