2012 m. sausio 4 d., trečiadienis

Haruki Murakami "1Q84. Pirma knyga"


Sveiki, mielieji, su Naujais metais!
Aš jau atidariau savo naujųjų metų knygų lentyną :) Labai džiaugiuosi, kad tai padariau su Murakami, kaip ir praeitais metais, beje :) Gal tai taps gražia tradicija? Nes kiek dar yra jo knygų neperskaityta, o kiek dar bus parašyta.. :)

Sunku būtų nupasakoti, apie ką ši knyga. Be abejo, tai aliuzija į George Orwell'o "1984-ieji". Bent jau pirmojoje dalyje (jų, kaip žinia, yra trys) Murakami vos vos prisiliečia prie jam taip būdingos mistikos. Jos yra, bet knyga pakankamai realistiška. Neaišku, kaip bus toliau.. :)
Knygoje Murakami pasakoja apie du žmones - Aomamę ir Tengo, abu trisdešimtmečiai. Atrodo, kad jie visiškai nesusiję, tačiau taip ir maniau, kad negali būti dviejų skirtingų istorijų. Aomamė yra savigynos instruktorė, o kai prireikia - žudo niekšus vyrus, kurie žiauriai išnaudoja moteris. Tengo - matematikos mokytojas, laisvalaikiu rašantis romanus. Tokia tat pažintis su dviem pagrindiniais veikėjais.

Džiaugiuosi, kad ir čia Murakami neišsižadėjo tradicinių dalykėlių: vieniši trisdešimtmečiai ir moterų ausys! Su šypsena skaičiau ir laukiau, kada gi pasirodys ausys. Ilgai laukti neteko :) Apskritai viskas buvo labai įdomu. Nors veiksmo ir ne per daugiausiai, bet įtraukė kaip reikiant.. Skaičiau ir vis norėjau daugiau ir daugiau, akys  per puslapį pačios lėkė pirmiau negu perskaitydavo tekstą. Ne su visom knygom taip būna, oi ne.. Visą laiką vis bandžiau viską surišti su "1984" - veikėjų pamąstymai padėjo tai padaryti. Šis ir ne šis pasauliai, kaip sako Tengo, susijungia būtent šiame Murakami pasakojime. Nekantrauju sužinoti, kaip viskas klostysis toliau!

Jeigu ir jums yra įdomus šis puikus japonų rašytojas, labai rekomenduoju šią istoriją. Esu beveik tikra, kad nenusivilsit :)

0 komentarai:

Rašyti komentarą